Tragiczny pożar miejscowości Lambrecht w Nadrenii-Palatynacie, w wyniku którego śmierć poniosło 5 osób. Dwie zidentyfikowano, pozostałe ofiary zostaną zidentyfikuje dopiero test DNA, ponieważ nie można potwierdzić ich tożsamości w inny sposób.

Prawdopodobnie przyczyną pożaru była awaria instalacji grzewczej lub nieostrożne obchodzenie się z piecem do ogrzewania.

Przeczytaj również:

Zidentyfikowano dwóch mężczyzn, z całą pewnością to obywatele Polski, tożsamość pozostałych ofiar zostanie podana dopiero po testach DNA. Ponieważ mieszkanie w którym doszło do pożaru było wynajmowane przez parę z Polski domniemywa się, że pozostałe ofiary to również Polacy, goście gospodarzy.

Pożar rozpoczął się się w piątek około godziny 20:30 osoby, które znajdowały się w płonącym mieszkaniu nie mogły się z niego wydostać. Ponieważ musiałyby przejść przez centrum pożaru. Jak podała policja osoby zginęły na wskutek zatrucia się dymem.

Przeczytaj również: 3 Polaków zginęło w tragicznym wypadku w Niemczech

Pożar wybuch w budynku wielorodzinnym, z pozostałych mieszkań udało się ewakuować mieszkańców. W mieszkaniu w którym doszło do wybuchu pożaru nie było czujników dymu. Wstępnie wykluczono działanie osób trzecich. Zmarli Polacy to jedna kobieta i czterech mężczyzn. Dwoje zidentyfikowanych mężczyzn było w wieku 43 i 54 lata.

źródło: radio zet/ tvn24.pl/ twitter foto :screen YT opracował AJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *