Berlin jest światowym centum techno i clubbingu. 

Tysiące osób odwiedza kluby w każdy weekend, spotykając sławnych DJ- ów i wspaniałą atmosferę. Mamy dla Was przewodnik po 8 prawdopodobnie  najlepszych klubach TECHNO w Berlinie. 

KLUB 1 – Berghain 


Berghain jest świątynią techno . Mieszcząca się w dawnej elektrowni. Fasada klubu jest synonimem Berlina, ponieważ stojąc przed tym miejscem, trudno sobie wyobrazić, że najlepszy klub niemiecki mógłby wyglądać inaczej. Grają w nim DJ-e z całego świata oraz obowiązuje w nim mocna selekcja.

Berghain

Berghain, Am Wriezener Bahnhof, Berlin, Niemcy

TELEFON: +49 30 29360210

KLUB 2 – Laboratorium 

Co ciekawe klub znajduje się w tym samym budynku co  Berghain . Laboratorium jest GeyClubem. Ciemne pomieszczenia i specjalnie zaarażowane sprzyjają szalonej zabawie. Laboratorium wydaje się jednym z najbardziej szalonych klubów w Berlinie.

Lab.Oratory
źródło: Lab.Oratory

Lab.Oratory, Am Wriezener Bahnhof, 10243 Berlin, Niemcy

KLUB 3. – Sisyphos

Sisyphos jest to klub, który działa latem w związku z tym posiada rozległe, zewnętrzne tereny z plażami, które robią bardzo miły, przyjemny i wakacyjny klimat. Przede wszystkim Sisyphos ma największy dance flor ze wszystkich berlińskich klubów oraz bardzo dobry system nagłośnienia. Pobawisz się tam z pewnością  przy rytmach HardTechno, Electronic, DeepHouse i wiele innych gatunków muzycznych


Sisyphos
źródło: Sisyphos

Sisyphos, Hauptstraße 15, Berlin, German

KLUB 4 – SALON ZUR WILDEN RENATE

SALON ZUR WILDEN RENATE to stary apartamentowiec. Klub składa się z kilku małych pokoi. Ponadto posiada olbrzymią przestrzeń wokół budynku, w której znajdziesz między innymi :

  • foto budkę
  • drewnianą łódź
  • i dużo innych fajnych miejsc
SALON ZUR WILDEN RENATE
źródło: YELP2

Jeśli spędzisz noc w  SALON ZUR WILDEN RENATE będziesz mógł się  bawić przy muzyce TECHNO, DEEP HOUSE.

Salon Zur Wilden Renate, Alt-Stralau 70, Berlin, Germany
TELEFON :+49 30 25041426 

KLUB 5- Kater Blau 

Podobnie jak SALON ZUR WILDEN RENATE posiada bardzo dużo miejsc do tańczenie poza budynkiem oraz kilka mniejszych technocentrycznych pakietów tanecznych. Położony przy Spree, w związku z tym klub przyciąga miłośników techno przez cały rok organizując regularne imprezy z DJ takimi jak: Mira, Dirty Doering czy Britta Arnold.

Kater Blau
źródło: residentadvisor

Kater Blau, Holzmarktstraße 25, Berlin, Germany

KLUB 6 – Golden Gate

Ukryty pod przejazdem kolejowym, mieszczący się w dawnym sklepie rowerowym – jeden z nielicznych klubów w Berlinie, który się znajduje pod ziemią. Golden Gate słynie z tego, że jest z pewnością jednym z najdłużej otwartych. Składa się z jednego parkietu oraz letniego ogrodu. W Golden Gate grają głównie berlińscy DJ-e. Reasumując jest to miejsce dla miłośników TECHNO. 

Golden Gate
źródło: residentadvisor

Golden Gate, Schicklerstraße 4, Berlin, Germany
TELEFON : +49 30 57704278

KLUB 7 – Watergate

Jest to miejsce, w którym ukształtowała się Berlińska scena TECHNO. Ponadto jest klub znany z tego, że jako pierwszy klub w Berlinie zamontował na suficie lampy LED. W klubie możesz się bawić na dwóch poziomach oglądając niesamowite pokazy świetlne. Berlińczycy jak i turyści bawią się tam do białego rana przy dźwiękach HOUSE i TECHNO. 

źródło: Watergate

Watergate, Falckensteinstraße 49, Berlin, Germany, +49 30 6128 0394

KLUB 8 – ://aboutblank

Umiejscowiony jest w pobliżu stacji kolejowej Ostkreuz w Friedrichshain z pewnością jest to typowy klub TECHNO. Mieści się w nim wiele pomieszczeń z kameralną atmosferą ponieważ ulokowany jest w odrestaurowanym budynku. Latem na terenach zewnętrzych klubu odbywa się wiele imprez, w odróżnieniu od innych miejsc ://aboutblank oferuje imprezy w kilmacie HOUSE i TECHNO

://aboutblank
źródło: facebook

://aboutblank, Markgrafendamm 24c, Berlin, GermanyDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *