Emerytury, które otrzymają Polacy okazują się być najniższe w całej Europie, co więcej będą to jedne z najniższych na całym świecie.

Przeczytaj również:

W rankingu sporządzonym dla określenia wysokości emerytur za najbliższe 30 lat. Polska uplasowała się na tragicznym miejscu, ponieważ za nami jest tylko Meksyk. Tak nasze emerytury będą głodowe. I to już dla tych wszystkich którzy za 30 lat będą chcieli przejść na zasłużony odpoczynek po latach pracy.

Młodzi Polacy, którzy wchodzą teraz na rynek pracy będą się musieli liczyć z tym, że ich emerytury będą wręcz głodowe, ponieważ wyniosą około 30% ich obecnych zarobków. Jeśli licząc obecne średnie zarobki na dzień dzisiejszy byłaby to kwota około 1 tysiąca złotych. Oczywiście pensja minimalna będzie rosnąć przez lata i tym samym emerytura, ale uświadommy sobie jak wzrosną ceny na poziomie tych 30 lat. Pod tym względem w Europie zajmujemy ostatnie miejsce a na świecie za nami jest tylko Meksyk.

Szukasz przejazdu do Niemiec ? Zamów na Eurotrip24.pl

Godnym uwagi jest fakt, że w Meksyku tamtejszy zakład ubezpieczeń społecznych pobiera od beneficjentów zaledwie około 6 % na składki. W Polsce jest to aż prawie 20%.

Kto może liczyć na wyższe emerytury ?

Przyszli emeryci w Holandii, Danii oraz Włoszech w przeciwieństwie do Polskich emerytów głodować na pewno nie będą. Ponieważ ich emerytura wyniesie między 80% a 90% obecnego wynagrodzenia.

źródło: superbiznes.se.pl foto: pixabay opracował AJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *