Niemcy : Na lotnisku w Düsseldorf odwołano w czwartek 56 lotów, a pasażerowie, który mieli zaplanowaną na ten dzień podróż utknęli. Ponieważ do tej pory nie zapewniono im zastępczego transportu.

Powodem odwołania lotów w Düsseldorf jest strajk ostrzegawczy zorganizowany przez pracowników obsługi naziemnej lotniska. Oprócz tego, że loty zostały odwołane jest również problem z odebraniem bagaży przez pasażerów, których loty zostały zrealizowane.

Przeczytaj również:

W akcji protestacyjnej bierze udział, ąz 100 osób w czasie kiedy było zaplanowanych 210 przylotów i odlotów. Pasażerowie muszą uzbroić się w cierpliwość w szczególności podczas odpraw i innych czynności towarzyszących przy podróży.

Strajkujący pracownicy domagają się oczywiście podwyżek płac. Ich żądania to odniesienie wynagrodzenia do stawki 20 € na godzinę. Ważne jest to, że domagają się tego dla wszyskich pracowników na terenie całego kraju. Problem niskich płac dla sektora obsługi naziemnej dotyczy aż 23 tysięcy osób zatrudnionych na niemieckich lotniskach.

Szukasz pewnego transportu z Niemiec ? Zamów na Eurotrip24 🙂

Pasażerowie, którzy utknęli na lotnisku co ciekawe zachowują spokój i wykazują zrozumienie dla postępowania strajkujących pracowników obsługi naziemnej lotniska. Nie jest to pierwszy strajk pracowników obsługi naziemnej w ostatnim czasie w Niemczech. W poniedziałek doszło do strajku na lotnisku w Hamburgu, gdzie musiano odwołać aż 100 z zaplanowanych 388 przelotów na ten dzień. Pasażerowie w Hamburgu w przeciwieństwie do tych w Düsseldorf nie zachowywali spokoju. Przez anulowane loty i opoźnienia ucierpiało 50 tysięcy pasażerów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *