Hanower stolica regionu Dolna Saksonia. Jak mówią Niemcy, najbardziej reprezentatywnej części swojego kraju. O Hanowerze i Dolnej Saksonii mówi się z dumą, z pewnością każdy Niemiec potwierdzi to.

Lotnisko Hanower

Aby zobaczyć Hanower można się tam wybrać na kilka sposobów. Po pierwsze można pojechać samochodem. Można zamówić busy do Niemiec lub polecieć samolotem, chociażby z lotniska Chopina, z którego co ciekawe odbywają się codzienne loty do Stolicy Dolnej Saksonii. Już po lądowaniu w Port lotniczy Hanower możemy rozpocząć nasze turystyczne podboje, ponieważ warto zatrzymać się tam na dłuższą chwilę i zwiedzić wystawę “Świat Lotnictwa”. Opowiada ona o historii marzeń człowieka o lataniu i o kolejnych etapach realizacji tych marzeń.

Port lotniczy Hanower
Podróż samolotem z Warszawy do Hanoweru trwa niecałe półtorej godziny

Jak poruszać się po mieście ?

Wszyscy zwolennicy komunikacji zbiorowej muszą to wiedzieć, że w Hanowerze jest ona rewelacyjna, rozbudowana i sprawnie działająca. Godne uwagi jest to, że w weekend czyli od piątku do niedzieli działa całodobowo, a to dlatego, że mieszkańcy miasta to imprezowicze i dla nich powstał projekt całodobowej komunikacji, aby nikt nie wracał samochodem po zabawie. Ponieważ miasto jest innowacyjne od 2018 roku w mieście można też podróżować busami MOIA. to alternatywa dla taksówek. Przejazd można zamówić za pomocą aplikacji, która poźniej wytycza trasę pojazdu dla osób jadących w podobnym kierunku. Tym samym opłata za przejazd jest rozdzielana przez wszystkie osoby, które jadą MOIA. Oczywistym jest również to, że po mieście można się poruszać na rowerze. Kilometry tras rowerowych plus ukształtowanie terenu w hanowerze sprawiają, że eksploracja na jednośladzie to czysta przyjemność.

busy do niemiec
Rower to najlepsza alternatywa podróży po mieście. Sprawdź również jak jeździ się rowerem po Berlinie

Atrakcje Hanoweru

Największym Parkiem w Hanowerze są Wielkie Ogrody Herrenhausen, z majestatyczną budowlą XVII wiecznym Zamkiem w stylu barokowym. To miejsce jest obowiązkowym punktem dla wszystkich wielbicieli ogrodów.

busy do niemiec
Chcesz dotrzeć do Wielkich Ogrodów Herrenhausen ? Zamów busy do Niemiec 🙂

Ale ogrody to nie tylko piękny zamek i majestatyczna natura uporządkowana przez ogrodników. W sezonie letnim odbywa się tu, aż pięciokrotnie festiwal fajerwerków. Co ciekawe każdy pokaz jest podzielony na dwie części, pierwsza odbywająca się przy muzyce narodowej a druga przy klasycznej. Żaden inny festiwal fajerwerków, czy to sylwestrowy pokaz sztucznych ogni nie może równać z tymi organizowanymi w Hanowerze. W całym przedstawieniu nie ma znaczenia głośność wybuchów czy ich ilość tylko o artystyczny przekaz spektaklu.