Amsterdam – miasto grzechu czy wolności? Przemyśl to, przyjedź do miasta i sam zdecyduj jaka jest odpowiedź na to pytanie. Sprawdź poniższy poradnik dla początkującego turysty.

Przepiękne kanały, większa liczba rowerów niż samochodów, przyjazna natura Holendrów, ogrody pełne tulipanów, wąskie domy oraz muzea stanowią o klimacie tego miejsca.

Amsterdam i jego niegrzeczne oblicze

Przede wszystkim miasto znane jest z legalizacji miękkich narkotyków, a także prostytucji. Co stwarza pole do popisu tym dorosłym, którzy lubią być trochę niegrzeczni. Należy koniecznie podkreślić, że te dwie rzeczy NIE stanowią o charakterze tego miasta jako całości. Amsterdam to jedno z najpiękniejszych miast na świecie i ma do zaoferowania O WIELE więcej – historię, dziedzictwo i bogatą kulturę.

Zapalenie skręta, czy też degustacja kosmicznego ciacha, w jednym z coffee shopów Amsterdamu, to jedna z tych rzeczy, którą należy wpisać na listę rzeczy do zrealizowania przed śmiercią. (też miałem to na liście)

Jedną z najbardziej urzekających aktywności w Amsterdamie jest wyprawa do “coffee shopu (kafejki oferującej marihuanę)”.
Dokładnie tak!! To nie pomyłka, mianem coffee shopów utarło się nazywać w Holandii miejsca gdzie można nabyć legalnie i od razu skonsumować miękkie narkotyki. Co ciekawe określenie coffee shop było swego czasu nielegalne, aż do momentu oficjalnej dekryminalizacji w roku 1976. Zapobiegnięto w ten sposób przekonaniu, że w tego typu miejscach sprzedaje się nielegalnie marihuanę. W mieście znajduje się ok. 150 takich miejsc, zlokalizowanych zazwyczaj w centrum.

WAŻNE: Jeśli chcesz znaleźć zwykłą kawiarnię, sprawdzaj Mapy Google wpisując cafe lub coffee house (NIE coffee shops).

Jak to wygląda w praktyce (poradnik o coffee shopach) ?

Ile gustów tyle coffee shopów, od hipsterskich kafejek po normalne restauracje z pysznym jedzonkiem, do których naprowadzi cię bez trudu, jedynie zapach zioła. Wystrój jest zazwyczaj bardzo nowoczesny, kolorowy, a na witrynie umieszczona będzie biało-zielona naklejka (zalegalizowany symbol). Jedne z najpopularnieszych coffee shop: The Bulldog, Abraxas, Baba, Barney’s, Amnesia oraz Dampkring. Strasznie chciałem zobaczyć zwłaszcza ten najstarszy i cieszący się dobrą renomą coffee shop o nazwie Bulldog, posiadający wiele filii.

The Bulldog Palace

poradnik

W momencie, gdy po raz pierwszy przekraczałem próg tzw. coffee shopu w mojej głowie zaczęły pojawiać się niezliczone znaki zapytania, a myśli kłębiły się intensywnie. Odczuwałem wtedy duże napięcie, ciesząc się jednocześnie z faktu, że towarzyszył mi mój najlepszy znajomy, który bywał już w Bulldogu.

Raczej nie dałbym rady sam. W końcu jestem początkujący. Gdy zbliżyłem się do lady, nie mogłem dojść do siebie. Widząc tak ogromny wybór jointów i to, z jakim spokojem ludzie legalnie kupowali zakazany w Polsce towar. W pierwszej chwili odczułem coś w rodzaju szoku obyczajowego, nad którym w końcu udało mi się zapanować.

Poradnik dla początkującego: miej ze sobą dokument stwierdzający tożsamość i pełnoletność oczywiście. Podejdź pewnym krokiem do lady i bez krępacji oglądaj menu – bo przecież po to jesteś w tym sklepie !!! Wybór może być trudny, ale jeżeli nie możesz się zdecydować to zapytaj sprzedawcę za ladą. Otrzymasz poradę oraz jasną odpowiedź na swoje pytania.

Początkujący bywalec coffeshopów

poradnik

Jako niepalący, tak naprawdę, nigdy nie próbowałem nic z tych rzeczy. Nie zdarzyło mi się w związku z tym doświadczyć uczuć związanych z używaniem tych specyfików. Tak więc, technicznie rzecz ujmując, był to mój pierwszy raz, a oprócz lekkich obaw odczuwałem też zdecydowaną ekscytację i ciekawość tego, co miało się wydarzyć.

Księżyca i gwiazd nie widziałem, choć zapewne miałoby to miejsce przy grzybach, których jednakże nie miałem odwagi spróbować. Słyszałem wiele historii od moich znajomych, którzy mówili o nieciekawych reakcjach po konsumpcji marihuany lub hashu. Zwłaszcza, gdy zdecydowali się na kolejną porcję, nie odczuwając żadnego efektu po pierwszej.

Poradnik dla początkujących: Poczekaj na efekt pierwszej zużytej porcji, zanim sięgniesz po kolejną.

Jako świeżak byłem niezwykle ostrożny i świadomy, iż na efekt haju po zjedzeniu kosmicznego ciacha przyjdzie mi czekać długo. Śmiałem się przez 2 godziny nie mogąc przestać, zachowując odrobinę świadomości.

Jako jedyny odważyłem się spróbować wersję jadalną (silniejszą). Moje pierwsze doświadczenie było niezwykle pozytywne, a moje zmysły istotnie poszybowały wysoko. Odczuwałem rodzaj spowolnienia i mówiłem jakieś bzdury – śmiejąc się przy tym do rozpuku! (śmieszyło mnie dosłownie wszystko).


Czy zamierzam spróbować ponownie? Wydaje mi się, że był to bardziej eksperyment na zasadzie czegoś co należy koniecznie spróbować przed śmiercią. Raczej nie będę kontynuował. Było to zabawne, pierwsze doświadczenie i wolałbym nie mieć złych, tak więc pozostanę przy tym pierwszym: pozytywnym i ostatnim.

Poradnik w zakresie bezpieczeństwa:

poradnik
  • Wybierz się ze znajomym – w dobrym towarzystwie będziesz czuć się bezpieczniej. Ponadto dobrze jest dzielić miłe chwile z kimś komu ufasz i dzięki komu będziesz bawić się lepiej
  • Pij sporo wody, potem kawę, a także zjedz coś
  • Usiądź sobie gdzieś i w tej pozycji doświadczaj haju, nie łaź nigdzie w tym czasie
  • Regularnie palący zalecają zacząć od jointa zamiast ciasteczek, gdyż taki haj będzie dla początkującego mniej intensywny. Efekty po zjedzeniu marihuany są o wiele silniejsze w porównaniu z jointem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WhatsApp chat